Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem jachtów zdalnie sterowanych w sekcji F5. W sekcji tej występują trzy klasy modeli F5-E , F5-M, F5-10. My zajęliśmy się najmniejszą klasą F5-E. Klasa ta charakteryzuje się tym, że kadłub ma 1 m długości.

Nasze modele zbudowane są głównie z włókna szklanego a sterowane są za pomocą aparatur do zdalnego sterowania.

Cała zabawa w naszej dyscyplinie polega na tym, że jachty napędzane są jedynie siłą wiatru. Jest to alternatywa dla miłośników żeglarstwa. Nasza grupa bierze również udział w zawodach, które odbywają się na terenie całej Polski i za granicami naszego kraju. Na starcie niejednokrotnie znajduje się 15-20 zawodników co zapewnia rywalizację, dobrą zabawę i niesamowite emocje. W zawodach obowiązują przepisy takie same jak w dużym jachtingu, pływamy na podobnych trasach tylko odpowiednio mniejszych aby można było z brzegu dostrzec modele.

Jest to ciekawa i rozwojowa dyscyplina, która uczy rywalizacji i cierpliwości, może bardzo pomóc w zrozumieniu zasad żeglowania młodym adeptom żeglarstwa.

Mamy nadzieję, że ta strona zachęci większą liczbę osób do tej zabawy i Szczecin bardziej zaistnieje na mapie Polski.

Jeżeli masz ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami lub ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, bądź chcesz się pochwalić swoją łódką, zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy
Radiojachting Szczecin

Sponsorzy & Partnerzy

centrum smaki pro choice
bwtmroz lbb dajnowiec pl