Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem jachtów zdalnie sterowanych w sekcji F5. W sekcji tej występują trzy klasy modeli F5-E , F5-M, F5-10. My zajęliśmy się najmniejszą klasą F5-E. Klasa ta charakteryzuje się tym, że kadłub ma 1 m długości.

Nasze modele zbudowane są głównie z włókna szklanego a sterowane są za pomocą aparatur do zdalnego sterowania.

Cała zabawa w naszej dyscyplinie polega na tym, że jachty napędzane są jedynie siłą wiatru. Jest to alternatywa dla miłośników żeglarstwa. Nasza grupa bierze również udział w zawodach, które odbywają się na terenie całej Polski i za granicami naszego kraju. Na starcie niejednokrotnie znajduje się 15-20 zawodników co zapewnia rywalizację, dobrą zabawę i niesamowite emocje. W zawodach obowiązują przepisy takie same jak w dużym jachtingu, pływamy na podobnych trasach tylko odpowiednio mniejszych aby można było z brzegu dostrzec modele.

Jest to ciekawa i rozwojowa dyscyplina, która uczy rywalizacji i cierpliwości, może bardzo pomóc w zrozumieniu zasad żeglowania młodym adeptom żeglarstwa.

Mamy nadzieję, że ta strona zachęci większą liczbę osób do tej zabawy i Szczecin bardziej zaistnieje na mapie Polski.

Jeżeli masz ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami lub ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, bądź chcesz się pochwalić swoją łódką, zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy
Radiojachting Szczecin

Partnerzy

centrum smaki pro choice
bwtmroz lbb dajnowiec pl